دانلود رایگان مقاله، کتاب، استاندارد و پایان نامه

دانلود رایگان مقاله، کتاب، استاندارد و پایان نامه

دانلود رایگان مقاله، کتاب، استاندارد و پایان نامه

دانلود رایگان مقاله، کتاب، استاندارد و پایان نامه

مرجع دانلود رایگان مقاله، کتاب، استاندارد و پایان نامه

  • ۰
  • ۰

شبکه هوشمند IN  ازلحاظ ساختار به گونه ای است که لایه ای بالاتر از شبکه های معمول مخابرات (تلفن،همراه،دیتا) قرار می گیردومشترکین می توانند از ا نواع خدمات آن، به آسا نی وبا سرعت  استفاده کنند.این شبکه از گروهای سخت ا فزاری و نرم ا فزار تشکیل شده تا با استفاده از پروتکل های خاص ا مکان ارائه سرویسهای ویژه را برای مشترکین تلفن ثا بت وهمراه فراهم شود.

به کار گیری پایگاه های اطلاعاتی در شبکه وفراهم نمودن امکان دسترسی برای مشترکین واپراتورهای خصوصی،ا فزایش درآمد برای اپرا تورها، با بردن تعداد مکالمات موفق،استفاده مؤثر از منا بع شبکه،  مدیریت قا بل ا نتفال بر روی سرویس ها  و امکان کنترل پارامتر های ارائه سرویس توسط مشترک از جمله مزایای پیاده سازی شبکه هوشمند است.

شبکه هوشمند تجهیزاتی سخت‌ا فزاری، نرم‌ا فزاری است که مشترک می‌تواند با استفاده از ساده‌ترین و قدیمی‌ترین امکانات که عبارت از یک گوشی تلفن است، از سرویس‌های این شبکه بهره‌ برداری کند. این شبکه قادر است انواع مختلفی از سرویس‌های جدید و فرا تر از آنچه تاکنون مخابرات ارائه داده، در حداقل زمان عرضه کند. ایجاد ارتباط بهتر و سریعتر، از مهمترین ویژگی‌های سرویس‌های این شبکه است.

تاریخچه مخابرات ایران

در اول ژانویه ۱۸۶۹  میلادی ایران به عضویت اتحادیه بین المللی تلگراف در آمد. در سال ۱۲۵۳  اداره تلگراف به وزارت تبدیل و « علیقلی خان مخبرالدوله » نخستین وزیر تلگراف شد.

پس از جنگ جهانی اول و پدید آمدن سیستم های جدیدتر و سریعتر ارتبایطی، مثل تلگراف بی سیم، دولت انگلیس در بهمن ۱۳۱۰  رشته ای تلگراف را که در تملک خود می دانست به دولت ایران واگذار کرد.

در فاصله سال های ۱۲۸۰  تا ۱۲۸۵  هجری شمسی پنج امتیاز ایجاد تلفن  به اشخاص حقیقی ایرانی برای مناطق تبریز، مشهد، گیلان و ارومیه داده شد که  پنجمین و مهم ترین آن امتیازی بود که در سال ۱۲۸۲  هجری شمشی به وساطت « میرزا علی اصغر خان اتابک » به « دوست محمد خان معیرالممالک » واگذار شد، که غیر از چهار نقطه پیش گفته، تمام کشور را در بر می گرفت.

در سال ۱۲۸۵  تلفن بین شهری تهران- قلهک و تهران- تجریش ( پایتخت کشور ) شروع به کار کرد. سی سال بعد این ارتباط بین  ۲۴  شهر برقرار شده بود.

عصر ارتباطات و مخابرات بی سیم از سال ۱۳۰۳  در ایران آغاز شد. نیاز به امکان تماس دائم با جهان باعث شد که وزارت جنگ آن زمان یک دستگاه فرستنده موج بلند ۲۰  کیلوواتی برای تهران و شش دستگاه موج بلند ۴  کیلوواتی برای تبریز، کرمان، کرمانشاه و خرمهر به شوروی سفارش دهد. ایجاد خطوط ارتباطی ماکروویو به دلیل کاربردهای گسترده اش در خدمات ارتباطی بین شهری و بین المللی در سال ۱۳۴۵  و ارتباط آن از طریق شبکه ۳۸۰۰ کیلومتری بین آنکارا، تهران و کراچی برقرار شد. شبکه ماکروویو کشور نیز از سال ۱۳۵۱  فعالیت خود را آغار کرد. بالاخره با گشایش اولین ایستگاه زمینی در اسدآباد همدان در سال ۱۳۴۸  ایران وارد عصر نوین ارتباطات و مخابرات یعنی عصر ماهواره شد.

ایستگاه زمینی ماهواره اسدآباد از طریق دو مدار همزمانی ( ارتفاع حدود ۳۶۰۰۰ کیلومتری زمین ) که یکی بر روی اقیانوس اطلس و دیگری اقیانوس هند قرار دارد ارتباط تلفنی، تلفکس و … مشترکین را با سراسر دنیا برقرار می ساخت.

در سال ۱۳۵۰ اولین خط تلفن خودکار بین تهران، اصفهان و شیراز برقرار شد و بتدریج سایر مراکز استان ها و شهرستان ها نیز با استفاده از سیستم های خودکار با هم تماس گرفتند. لازم به ذکر است که این سیستم ها اغلب آنالوگ بودند تا اینکه در سال ۱۳۶۳ سیستم دیجیتال وارد شبکه مخابراتی شد و مرکز تلفن دانشگاه اولین مرکزی بود که به این سیستم مجهز گردید. در پی این اقدامات، توسعه سیستم دیجیتال روند سریع تری به خود گرفت بنحوی که در سال ۱۳۶۸ استفاده از سیستم دیجیتال عملیاتی شد و دومین مرکز دیجیتالرنیز در سال ۱۳۶۹ راه اندازی گردید.

تاریخچه مخابرات شهرستان کاشمر

مؤ سس مخابرات کاشمر در ۱۸ سالگی کار خود را آغاز کرد.

سیستم ارتباطی شهرستان کاشمر در زمانهای گذشته مطابق با نیاز زمان و با توجه به امکانات موجود صورت می گرفت، پیام ها از طریق کبوتر نامه رسان و بعد ها از طریق چاپار و چاپار خانه از یک نقطه به نقطه دیگر فرستاده می شد واز آنجایی که نظام خانوادگی بصورت گسترده و قبیله ای بود، نیاز مبرمی برای ارسال پیام به خویشاوندان وجود نداشت و افراد به خاطر پیوند های           خا نوادگی و قبیله ای در جوار یکدیگر زندگی می کردند و ارسال پیام بیشتر از طریق حکام و فرمانروایان انجام می شد تا نامه های خود را از طریق چاپار به ولایت و مناطق تحت نفوذ خود گزارش داده و آنها را در جریان امر قرار دهند . با گسترش صنعت و تغییر شیوه های زندگی و نیاز به تغییر مکان برای اکتساب شرایط شغلی بهتر ، خصو صا رواج زندگی شهرنشینی ،نظام خانواده گسترده از هم پاشید  و نظام خانواده هسته ای جایگزین آن شد و بدین ترتیب فرزندان بعد از ازدواج به دنبال شرایط و امکانات بهتر زندگی از خانواده جدا شده و به مناطقی که شرایط کاری بهتری داشت مهاجرت کردند . رفته رفته با گسترش صنعت و تغییر مکان افراد نیاز به ارتباط بیش از پیش  ضرورت یافت . در این زمان بود که پست و تلگراف پا به عرصه حیات گذاشت ونامه ها از طریق یک مرجع جمع آوری و با مسئولیت چند نفر به مقاصد تعیین شده فرستاده می شد. با استفاده از ماشینی به نام الفباش یا حروفچین تلگراف صورت می گرفتو پیام ها با سرعت بیشتری مخابره می شداما مخابره با تلگراف هم حدود ۲۴ ساعت طول می کشید ، با گسترش جمعیت و تنوع مشاغل و تغییرات وسیع مکانی نیاز به ارتباط سریع بیش از گذشته احساس شد.

 

۱۶ دیماه ۱۳۱۶ اداره مخابرات کاشمر توسط آقای محمد علی ممر آبادی در اتاقکی به مساحت ۱۲ متر مربع با اجازه بهاء ۲۰ ریال پایه گذاری و تأ سیس شد که زمان تأسیس آن مصادف با زمان وزارت دکتر مصدق بود و اولین ارتباط تلفنی از طریق یک خط فیزیکی از تربت به کاشمر کشیده و بدین ترتیب اولین شماره تلفن در کاشمر دایر و شروع بکار کرد و ۳۶ کیلو متر سامان خطوط را با اسب و قاطر طی مسافت نموده و نگهداری منصوبات را به عهده داشت . بعد از مدتی دستگاه ۸ شماره ای جهت استفاده ادارات به کاشمر فرستاده شد. اولین تلفن به فرماندار آن  زمان شهرستان  به نام  آقای زرنگار کشیده شد،دومین تلفن به اداره دارایی و سومین تلفن به شهرداری واگذار شد . آقای ممر آبادی که تأسیس اداره مخابرات همت گماشت به عنوان اولین رئیس اداره شهرستان محسوب می شوند که اقای ممرآبادی در سن ۱۸ سالگی کار خود را در مخابرات شروع کردو یکی از کارمندان ایشان به نام آقای سید محمود قرشی ۱۵ سال داشت که الحمدالله هر دو در قید حیات می باشند. ریاست ایشان تا سال ۴۴ ادامه داشت و تا این تاریخ تعداد شماره تلفن های شهرستان

http://papersite.ir/downloads/telecom-practice-report/

نظرات (۲)

لینکین بلینکین لطفا
پاسخ:
سلام لینک وبلاگ من در وبلاپ شما مشاهده نشد لینک کنید تا لینک شوید
با سلام  شما تایید شدید لطفا منو هم به نام (پادگانRaP) تایید کنید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی